English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)
fide
banner_tsf
kocaeli-bel
genclikvesporlogo
Olimpiyat Başladı

web_kortejDünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı 23 Ekim – 01 Kasım 2011 tarihleri arasında Kocaeli Kartepe Otel'de yapılıyor. Türkiye Satranç Federasyonu'nun senelerdir başarılı bir şekilde ev sahipliği yaptığı olimpiyat bu sene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin büyük katkılarıyla organize ediliyor. Sabah erkenden Kartepe Otel'den ayrılan ülke takımları Kocaeli'nde minik öğrencilerle buluşarak, bayraklar eşliğinde açılış yapmak üzere Kocaeli Belediyesi'ne yürüdüler.

 

IMG_2034
IMG_2199
Tahsin Aktar açılış konuşmasını yaparken
IMG_2215
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu
Van'da ve Kazakistan'da gerçekleşen depremlerde hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Tahsin Aktar, son yaşanan depremlerde hayatını kaybedenlere başsağlığı dilerken, Kazakistan'dan gelen kafilenin, Türk misafirperverliği ile emin ellerde olduklarının altını çizdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne büyük katkıları nedeniyle teşekkürlerini ve tüm sporculara başarı dileklerini ileten Tahsin Aktar'ın konuşmasının ardından, sözü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu aldı.
IMG_2036
IMG_2029
Genç satranççıları Kocaeli'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Dünyanın en eski zekâ sporu olan satrancın, gelecekteki ustalarını; Kocaeli'nde ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye Satranç Federasyonu'nun değerli yöneticileri başta olmak üzere, bu güzel organizasyona emeği geçen herkese, tek tek teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Törene Başkan Karaosmanoğlu ve Aktar'ın yanı sıra Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Ercan Yazıcı ve Mustafa Çöpoğlu, daire başkanları, şube müdürleri ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın katıldı.
IMG_2042
IMG_1999
GM Mikhail Gurevich ve GM Arthur Jussupow
IMG_2055
Olimpiyat bu sene Türkiye'nin yanı sıra İskoçya, Azerbaycan, Kırgızistan, İsviçre, Slovakya, Hindistan, Rusya, Kazakistan, Güney Afrika, İran, Kenya, Ermenistan, Çek Cumhuriyeti, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye, Moldova, İngiltere ve Gürcistan'dan 122 sporcu, 26 antrenör, 21 iştirakçi veli, 6 hakem ve 11 federasyon görevlisi olmak üzere 186 kişiyi ağırlıyor.
IMG_2056
IMG_1968
IMG_2061
IMG_2124
Genel Sekreter Erman Üsküdarlı, Başkan Vekili Tahsin Aktar ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar
IMG_2169
IMG_2170

  


 
Turkish Chess Federation © 2011